Tävlingsresultat 2024
Här presenteras Kulknapparnas tävlingsresultat under 2024 i kronologisk ordning.
Lördagen den 20 april
Hallcupen 4, V60 Dubbel, Monrad, Kungsbacka, 44 lag
2. Susanne Apelqvist/Christina Hofling
3. Ann-Britt Carlsson/Leif Carlsson
5. Sally Martinsson/Douglas Adolfsson
Lördagen den 6 april
Falkens V55-Fyrling, V55 4, Pool, Falkenberg, 11 lag
3. Bo Karlberg/Inger Nygren/Mats Peterson/Hasse Svensson
4. Jari Alatalo/Per Berndtsson/Hans Ericsson/Martin Weddig
Måndagen den 1 april (Annandag påsk)
Tullbrons Påsktrippel, V55 Trippel, Monrad, Falkenberg, 31 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson/Lasse Magnusson (LÄJ)
2. Inger Nygren/Mats Peterson/Hasse Svensson
5. Ann-Britt Carlsson/Sally Martinsson/Leif Carlsson
Söndagen den 17 mars
Falkens gubbröra, Dubbel, Monrad, Falkenberg, 18 lag
1. Kenneth Johansson/Lasse Magnusson (LÄJ)
2. Bo Karlberg/Melker Karlsson
Lördagen den 16 mars
Hallcupen 3, V60 Dubbel, Monrad, Kungsbacka, 41 lag
2. Bo Karlberg/Hasse Svensson
3. Kenneth Johansson/Melker Karlsson
Lördagen den 9 mars
Ulricacupen, Damdubbel, Monrad, Ulricehamn, 40 lag
2. Berit Sjöberg/Cecilia Holm (LID)
Lördagen den 2 mars och söndagen den 3 mars
Lag-DM, Singel, Dubbel, Trippel, Varberg, 21 lag
1. Arne Dyberg/Birgitta Olausson/Hans Ericsson/Jari Alatalo/Kenneth Johansson/Martin Weddig/Per Berndtsson
5. Bosse Karlberg/Hasse Svensson/Inger Nygren/Lars Mauritsson/Lena Karlsson/Melker Karlsson/Mats Peterson
8. Douglas Adolfsson/Sally Martinsson/Ann-Britt Carlsson/Christina Hofling/Leif Carlsson/Melker Hofling/Ronnie Apelqvist
Lördagen den 24 januari
Varbergs Januaricup, V55 Dubbel, Monrad, Varberg, ?? lag
1. Martin Weddig/Melker Karlsson
3. Bosse Karlberg/Hasse Svensson
5. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
Lördagen den 17 februari
Hallcupen 2, V60 Dubbel Monrad, Kungsbacka, 41 lag
2. Per Bullen Berndtsson/Hans Ericsson
Viskanspelen, V55 Dubbel Monrad, Borås, 30 lag
2. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
Lördagen den 27 januari
Januaricupen, V65 Dubbel, Monrad, Varberg, 28 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
3. Per Bullen Berndtsson/Hans Ericsson
4. Stig Larsson/Jan-Olof Olsson
6. Mats Peterson/Hasse Svensson
8. Igor Rychlik/Jeannine Rychlik
Lördagen den 20 januari
Hallcupen 1, V60 Dubbel, Monrad, Kungsbacka, 44 lag
3. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
Fredagen den 19 januari
Januaricupen, V65 Dubbel Monrad, Borås, 38 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
Söndagen den 14 januari
Tullbrons januariträff, V60 Dubbel Monrad, Falkenberg, 44 lag
1. Bosse Karlberg/Melker Karlsson
2. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
3. Jari Alatalo/Per Bullen Berndtsson
4. Hasse Svensson/Timo Lager
Lördagen den 13 januari
Girlpower, Damdubbel Monrad, Mölnlycke, 19 lag
4. Susann Almblad (GBB)/Berit Sjöberg