Hoppa till sidans innehåll

Kulknappens individuella tävlingsframgångar 2021


På den här sidan samlar vi Kulknappens individuella tävlingsframgångar under 2021 i kronologisk ordning.

Lördagen den 18 september
Björnspelen, Dubbel V65, grupp, Åstorp
3. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson

Onsdagen den 8 september
Klotträffen, Dubbel V60, Monrad, Halmstad , 34 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
3. Ann-Britt Carlsson/Leif Carlsson

Torsdagen den 5 augusti
Kindscupen, Dubbel V65, Monrad, Moga Svenljunga, 40 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson

Lördagen den 31 juli
Kronäng Damdubbel, Damdubbel, Borås, 16 lag
1. Ann-Britt Carlsson/Berit Sjöberg
3. Inger Nygren/Birgitta Olausson

Lördagen den 24 juli
DM OCH SM-KVAL, Falkenberg
Öppen trippel, gruppspel, 3 lag
3. Robert Bergström/Berit Sjöberg/Dick Olsson
Trippel V55, gruppspel, 2 lag
2. Timo Lager/Mats Peterson/Hasse Svensson
Trippel V65, 17 lag
3. Christer Gunnarsson/Kenneth Johansson/Birgitta Olausson
3. Lars Magnusson/Jan-Olof Olsson/Ulla Olsson
5. Douglas Adolfsson/Ann-Britt Carlsson/Leif Carlsson


Fredagen den 23 juii
DM OCH SM-KVAL, Falkenberg
Öppen dubbel, 4 lag
3. Tobias Andersson/Robert Bergström
4. Berit Sjöberg/Dick Olsson
Dubbel V55, 4 lag
3. Hasse Svensson/Timo Lager
4. Pia Johnsson/Inger Nedergården
Dubbel V65
, 29 kag
3. Christer Gunnarsson/Mats Peterson
3. Ann-Britt Carlsson/Leif Carlsson
5. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson

Torsdagen den 22 juii
DM OCH SM-KVAL, Varbeg
Öppen dubbel, 4 lag
1. Berit Sjöberg/Dick Olsson (kvalificerade till SM)
Mixed dubbel V55, 5 lag
2. Pia Johnsson/Walter Mörk
3. Ingegerd Henkelman/Hasse Svensson
Mixed dubbel V65, 18 lag
1. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson (kvalificerade till SM)
3. Ann-Britt Carlsson/Leif Carlsson
5. Lena Hjalmarsson/Lars Magnusson
5. Inger Nygren/Mats Peterson

Onsdagen den 21 jui
DM OCH SM-KVAL, Falkenberg
Öppen, 3 lag
2. Mats Peterson (kvalificerad till SM)
Damsingel, 7 lag
2. Pia Johnsson (kvalificerad till SM)
Singel V55
2. Hasse Svensson (kvalificerad till SM)
SINGELV65, 30 lag
3. Leif Carlsson
5. Christer Gunnarsson

Söndagen den 6 juni
Walters minne, V60 Dubbel Monrad, Halmstad, 29 lag
2. Birgitta Olausson/Kenneth Johansson
3. Hasse Svensson/Timo Lager

Uppdaterad: 18 SEP 2021 20:31 Skribent: Christer Sandberg
E-post: This is a mailto link

 

 

 

 

 

GYNNA VÅRA SPONSORER!

 

Postadress:
Varbergs BK Kulknappen - Boule
Christer Sandberg, Rumligatan 17
43237 Varberg

Kontakt:
Tel: 034019437
E-post: This is a mailto link

Se all info